CO ZABRAĆ W REJS
Podstawową sprawą jest odpowiednie przygotowanie do rejsu. Staraj się nie brać ze sobą zbędnych rzeczy. Wszystko, co potrzebujesz powinno zmieścić się w jednym miękkim worku lub torbie (unikajcie toreb ze stelażem) pamiętając o tym, iż przestrzeń wewnątrz jachtu jest ograniczona i często powstaje problem ...
CZYTAJ WIĘCEJ >>

WAŻNE DRUKI
 • KARTA REJSU
 • OPINIA Z REJSU
 • LISTA ZAŁOGI
 • Umowa rejsu stażowo-szkoleniowego
 • Ogólne warunki rejsu
 • Umowa czarteru
 • Ogólne warunki czarteru
POBIERZ >>

FORMULARZ
W celu zgłoszenia udziału w rejsie lub chęci czarteru jachtu proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy.
WYPEŁNIJ >>

REKLAMA
Zajmujemy się także Mechaniką i elektromechaniką pojazdów osobowych i dostawczych
(4kB)
przejdź na moją drugą stronę >>
REJSY MORSKIE
 
"Ogólne warunki rejsu stażowo-szkoleniowego"

Przedstawione warunki stanowią integralną część umowy rejsu stażowo-szkoleniowego, i nie podlegają negocjacji.
 1. Rezerwacja jachtu:
   
  Uczestnik rejsu przesyła wypełniony formularz zgłoszeniowy pocztą elektroniczną, faksem lub przekazuje swoje dane osobowe* telefonicznie Organizatorowi:
   
  Wymagane dane:
  • nazwisko,
  • imię,
  • adres,
  • termin rejsu,
  • typ jachtu

  Po potwierdzeniu telefonicznym zgłoszenia oraz uzgodnieniu szczegółów dotyczących rejsu Uczestnik otrzyma dwa egzemplarze umowy wysłane Pocztą Polską, które należy podpisać i jeden egzemplarz odesłać Organizatorowi. Rezerwacja jachtu następuje po uzyskaniu przez Organizatora podpisanej umowy oraz potwierdzeniu terminowej wpłaty zaliczki określonej w umowie. W przypadku formularzy wysyłanych pocztą elektroniczną, potwierdzenie zgłoszenia nastąpi drogą mailową.
   
  Czas trwania rejsu wynosi minimum 7 dni. W przypadku imprez integracyjnych czas trwania rejsu oraz sposób wykorzystania jachtu wraz z warunkami szczegółowymi umowy podlegają indywidualnym negocjacjom.
   
  (* Pragniemy zapewnić, że respektujemy Państwa prywatność i przestrzegamy Ustawy o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.1997 roku)
   
 2. Upusty i płatności za rejs:
   
  1. Upusty:
   5% zniżki dla stałych klientów,
   5% zniżki dla klientów przy jednorazowej wpłacie,
   3% zniżki przy rezerwacji rejsów trwających powyżej 14 dni,
   5% przy rezerwacji rejsów trwających powyżej 21 dni.
    
   Upusty nie podlegają wzajemnemu sumowaniu.
    
  2. Płatności:
   - 40% płatne do 7 dni od daty podpisania umowy,
   - 60% płatne najpóźniej 30 dni przed zaokrętowaniem.
    
   Kwoty w Pln według kursu sprzedaży NBP w dniu wpłaty przy otrzymaniu umowy. Istnieje możliwość indywidualnego ustalenia terminów płatności za rejs.
    
   Podana cena dotyczy jednej osoby za cały rejs wraz z wyżywieniem, wynagrodzeniem kapitana, ubezpieczeniem jachtu i załogi w pełnym zakresie, paliwem, gazem, wodą, środkami czystości i wyposażeniem kambuzowym.
    
  3. Rezygnacja uczestnika z rejsu po podpisaniu umowy i rezerwacji jachtu:
   W terminie:
   • minimum 60 dni przed rozpoczęciem rejsu - Organizatorowi należy się 30% wartości kwoty za rejs,
   • od 59 dni do 30 dni przed rozpoczęciem rejsu - Organizatorowi należy się 60% wartości kwoty za rejs,
   • poniżej 30 dni przed rozpoczęciem rejsu- Organizatorowi należy się 100% wartości kwoty za rejs.

    
  4. Najpóźniej w dniu zaokrętowania Uczestnik rejsu zobowiązany jest wpłacić Organizatorowi kaucje gwarancyjną (zwrotną) w wysokości określonej w umowie. Rozliczenie kaucji nastąpi w dniu zakończenia rejsu lub po usunięciu wszelkich braków wykazanych protokołem szkód powstałych w okresie czarteru. Wysokość kaucji nie ogranicza odpowiedzialności Uczestnika rejsu.

   
 3. Zaokrętowanie i wyokrętowanie:
   
  Odbywać się będzie w Szczecinie oraz w Świnoujściu zgodnie z treścią podpisanej umowy. Rejsy rozpoczynają się w godzinach 14:00-18:00, a kończą o 13:00.
   
 4. Trasa rejsu:
   
  Ustala się zasadnicze trasy rejsów pomiędzy portami Zalewu Szczecińskiego, Zatoki Pomorskiej i Bałtyku. Trasa może zostać modyfikowana za zgodą załogi i kapitana w zależności od panujących warunków atmosferycznych.
   
 5. Załoga i jacht:
   
  1. Każdy uczestnik rejsu musi posiadać aktualne badania lekarskie od lekarza rodzinnego z adnotacją, że nie ma przeciwwskazań dla uprawiania żeglarstwa.
  2. Rejsy odbywają się tylko z etatowym kapitanem. Jacht posiada wszystkie niezbędne dokumenty, atesty, certyfikaty. Jacht wyposażony jest w komplet żagli umożliwiających żeglugę w każdych warunkach wietrznych.
  3. Funkcje pierwszego oficera pełnić będzie osoba wywodząca się z załogi i posiadająca stopień minimum sternika jachtowego.
  4. Uczestnicy rejsu są członkami załogi jachtu i w sposób czynny biorą udział w odbywaniu wacht, przygotowywaniu posiłków, obserwacji, utrzymywaniu porządku oraz zobowiązują się do wypełniania poleceń wydanych przez kapitana.
  5. Uczestnicy rejsu zabierają ze sobą poduszki poszewki oraz śpiwory. Na jachcie znajdują się koce.
  6. Uczestnikom rejsu zabrania się palenia tytoniu w pomieszczeniach jachtu oraz przewożenia zwierząt
  7. Wegetarianie mogą brać udział w rejsie pod warunkiem, iż w żaden sposób nie będą zakłócać normalnego trybu życia na jachcie.
  8. Na jachcie znajduje się instalacja 12V jeżeli posiadasz ładowarkę samochodową do telefonu istnieje możliwość ładowania komórek także w trakcie rejsu.
  9. Załoga przed opuszczeniem jachtu zobowiązuje się przekazać Organizatorowi jacht czysty, sklarowany i opróżniony z bagażu, lub też za sprzątanie jachtu wniesie dodatkową opłatę w wysokości 150 Pln.
  10. Organizator zastrzega sobie prawo do przekazania Uczestnikom rejsu jachtu innego niż wskazany w umowie z zachowaniem tej samej klasy i standardu wyposażenia w przypadku wystąpienia awarii jachtu z przyczyn od niego niezależnych.
  11. Organizator nie zapewnia transportu do miejsca zaokrętowania/wyokrętowania, oraz nie pokrywa kosztów za postój pojazdów na terenie Marin Uczestników rejsu, o ile nie wynika to wyraźnie z treści umowy.

   
  Wojciech Rybaszewski
  pobierz dokumenty
  (2kB) - Ogólne warunki rejsu stażowo-szkoleniowego
  (2kB) - Umowa rejsu stażowo-szkoleniowego
OGŁOSZENIA
sprzedam : JACHT MORSKI DRACO S/Y GUST [...]
SZCZEGÓŁY >>
sprzedam : Stalowy jacht VILYA
Jacht morski VILYA w budowie projektu Juliusza Strawińskiego [...]
SZCZEGÓŁY >>
sprzedam : SAMOSTER WIATROWY
samoster wiatrowy produkcji francuskiej [...]
SZCZEGÓŁY >>

POGODA NA BAŁTYKU
serwis prognozy pogody; m.in. dla żeglarzy
SPRAWDŹ >>

JACHT - s/y GUST
ZOBACZ WIĘCEJ >>
design by eProgram.pl