CO ZABRAĆ W REJS
Podstawową sprawą jest odpowiednie przygotowanie do rejsu. Staraj się nie brać ze sobą zbędnych rzeczy. Wszystko, co potrzebujesz powinno zmieścić się w jednym miękkim worku lub torbie (unikajcie toreb ze stelażem) pamiętając o tym, iż przestrzeń wewnątrz jachtu jest ograniczona i często powstaje problem ...
CZYTAJ WIĘCEJ >>

WAŻNE DRUKI
  • KARTA REJSU
  • OPINIA Z REJSU
  • LISTA ZAŁOGI
  • Umowa rejsu stażowo-szkoleniowego
  • Ogólne warunki rejsu
  • Umowa czarteru
  • Ogólne warunki czarteru
POBIERZ >>

FORMULARZ
W celu zgłoszenia udziału w rejsie lub chęci czarteru jachtu proszę wypełnić formularz zgłoszeniowy.
WYPEŁNIJ >>

REKLAMA
Zajmujemy się także Mechaniką i elektromechaniką pojazdów osobowych i dostawczych
(4kB)
przejdź na moją drugą stronę >>
ORGANIZACJA IMPREZ INTEGRACYJNYCH
Proponujemy kompleksową obsługę organizowanych przez nas imprez integracyjnych na pokładzie naszych jachtów dla Twoich pracowników, klientów i znajomych.
 
Ministerstwo Finansów Departament Podatków Pośrednich w piśmie nr PB3/GN-8213-298/05/1680 zajęło stanowisko, że koszty imprez organizowanych przez firmę dla swoich pracowników można uznać za koszty uzyskania przychodu.
 
Stanowisko Ministerstwa Finansów stanowi istotną zmianę w dotychczasowym podejściu do tego typu kosztów. Koszty imprez takich jak okolicznościowe, integracyjne (w tym spotkania świąteczne), pikniki, sportowe stanowią jedną z poważniejszych przyczyn sporów pomiędzy urzędami skarbowymi, a przedsiębiorcami.
 
Obecne stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie wydatków na imprezy integracyjne ze środków obrotowych mówi, że mogą być one kosztami uzyskania przychodu, gdyż nie zostały wymienione w art. 16 ust. 1 ustawy o CIT, czyli w katalogu wydatków wyłączonych kosztów. Ministerstwo uznało, że koszty imprez integracyjnych wiążą się z prowadzoną przez podatnika działalnością oraz mają na celu poprawę atmosfery pracy i zintegrowanie pracowników z pracodawcą, a przez to zwiększenie efektywności pracy.
 
Nie powinno się natomiast pokrywać kosztów takich imprez z funduszu socjalnego, gdyż powinien być on w całości wykorzystany dla zaspokajania potrzeb socjalnych pracowników. Gdyby tak się jednak stało to zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt. 45 ustawy o CIT wydatki te nie mogłyby być zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.
 
Podstawa prawna: art. 22 ust. oraz art. 23 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych ( tekst jednolity: Dz. U. z 2000 roku nr 14, poz. 176 ze zm. ).
OGŁOSZENIA
sprzedam : JACHT MORSKI DRACO S/Y GUST [...]
SZCZEGÓŁY >>
sprzedam : Stalowy jacht VILYA
Jacht morski VILYA w budowie projektu Juliusza Strawińskiego [...]
SZCZEGÓŁY >>
sprzedam : SAMOSTER WIATROWY
samoster wiatrowy produkcji francuskiej [...]
SZCZEGÓŁY >>

POGODA NA BAŁTYKU
serwis prognozy pogody; m.in. dla żeglarzy
SPRAWDŹ >>

JACHT - s/y GUST
ZOBACZ WIĘCEJ >>
design by eProgram.pl